امتیاز post

اگر تا به حال مسئولیت انتقال یک وب سایت وردپرس را بر عهده داشته اید، می دانید اطمینان از اینکه همه چیز به درستی منتقل شده است می تواند دلهره آور باشد. با این حال ، من می خواهم ابزاری را معرفی کنم که انتقال وب سایت وردپرس را 100 برابر راحت تر می کند، این ابزار Search Replace DB نام دارد. آنچه این ابزار را بسیار خاص می کند ، توانایی جستجو و جایگزینی متن حتی برای فیلدهای serialized به صورت قالب بندی صحیح را دارد.

مساله

serialized داده ها بسیار بسیار مفید است. این امکان را می دهد که داده های گرفته شده از  متغیرها در یک پایگاه داده شده و به سرعت آن داده ها از پایگاه داده گرفته.

s:6:"hunter";
این متن سریال شده یعنی این که رشته متنی (s اول بمعنی string) و با طول 6 کاراکتر(نویسه) می باشد.
حالا اگر بخواهیم hunter را با hunt جایگزین کنید،
s:6:”hunt”;

 وقتی PHP این مقدار را بخواند از کار خواهد افتاد زیرا تعداد کاراکترهای رشته دیگر 6 نیست.

راه حل

Search Replace DB، هنگام جستجو در فیلدهای پایگاه داده، ابتدا مقدار را از حالت serialized خارج می کند، متن شما را جایگزین می کندسپس مجدداً آن را serialized و به روز می کند. این ابزار از اکشن های AJAX جداگانه برای جستجو و جایگزینی مقادیر استفاده می کند ، بنابراین در اکثر موارد دیگر نگران افزایش مشخصات سرور نخواهید بود.

Search Replace DB

قبل از اینکه استفاده از این ابزار، ابتدا باید در مورد خطرات ناشی از استفاده این ابزار هشدار دهم، این ابزار پتانسیل این که باعث هک سایت شما شود، را دارد. به محض اینکه کار جستجو و جایگزینی انجام شد ، باید بلافاصله این ابزار را حذف کنید.

و اگر در مورد این ابزار سوالی داشتید دریغ کنید.